f

Szkolenia

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty świadomego i odpowiedzialnego podróżowania!

Warsztaty trwają osiem lub pięć godzin i prowadzone są przez specjalistów. Następne wolne terminy oraz miejsce warsztatów zostaną podane niebawem Zapisy Zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio do koordynatorki projektu Marysi Złonkiewicz: kontakt@post-turysta.pl tutaj oraz na naszym profilu na facebooku. Organizujemy również specjalnie przygotowane warsztaty na zaproszenie szkół, uniwersytetów, prywatnych podmiotów lub organizacji pozarządowych.

Podczas warsztatów dowiemy się między innymi tego, kto jest narratorem turystycznej wyobraźni. Co znaczy słowo „egzotyka” i dlaczego w wielu tekstach podróżniczych my mamy „języki”, Indianie „narzecza” lub „dialekty”? Obejrzymy doskonały film - "Z kamerą wśród ludzi" - i zastanowimy się, co poza duszą kradną zdjęcia. Spróbujemy też zdekonstruować popularne turystyczne reklamy i kryjące się za nimi stereotypy oraz dowiedzieć się, co między wierszami przemyca Lonely Planet i National Geographic.

Poza tym, dowiemy się też czy istnieje neokolonializm turystyczny. Jaki procent pieniędzy wydawanych przez turystów w krajach rozwijających się wraca na Zachód i dlaczego? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy opozycja podróżnik a turysta jest prawdziwa, i dlaczego turyści tak często gardzą innymi turystami. Dowiemy się też między innymi, jak wielki jest wpływ turystyki na przyrodę oraz na sąsiadów turystycznych dzielnic i kurortów, no i zaprojektujemy własną dzielnicę turystyczną. Na końcu zastanowimy się, co to znaczy być odpowiedzialnym podróżnikiem i jak to wcielić w życie.

Dotychczasowi uczestnicy prawie 70 edycji szkoleń ocenili średnią wartość naszych warsztatów na 4.9 (przy maksymalnej ocenie 5, czyli otrzymaliśmy 96% w skali procentowej). W tym prawie 94% uczestników/czek przyznało przygotowaniu merytorycznemu trenerów najwyższą możliwą notę. Tak wysoką ocenę traktujemy jako ogromny sukces i potwierdzenie wysokiego poziomu oferowanych przez nas warsztatów.

 

Projekt post-turysta.pl jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013, 2014 i 2015 roku. .


Trenerka, bałkanistka, kulturoznawczyni